• Ми на Facebook
  • 3
    Клас пожежної небезпеки
  • Погода в Кам'янці, натисніть щоб переглянути детальніше
Наступна новина > < Попередня новина


ТРИВАЄ ПІДГОТОВКА ДО ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПЕРІОДУ

01.04.2019 15:08 давність новини: 145 дн.
Найлютіший ворог лісу – вогонь. У лісовій пожежі гинуть рослини, тварини, птахи, вигорає верхній шар ґрунту разом з мікроорганізмами і комахами. Пожежонебезпечний період починається відразу після сходу снігового покриву і триває аж до пізньої осені, коли настають рясні дощі і знижується температура.
Кожної весни гостро постає небезпека виникнення лісових пожеж внаслідок самовільного спалювання сухої рослинності. Дехто просто своїм обов’язком вважає підпалити стерню в полях, смугах відводу автодоріг, лісосмугах, стихійно викинуте сміття. Такі необдумані дії негативно впливають на стан навколишнього природного середовища – забруднюється атмосферне повітря та з’являється реальна загроза здоров’ю людини. Слід також пам’ятати, що під час спалювання існує пожежна загроза для прилеглих територій, адже зазвичай сільськогосподарські угіддя межують із житловими будинками, лісосмугами, лісами, або навіть із об’єктами природно-заповідного фонду. За лічені години вогнем знищуються лісові масиви, що вирощувалися десятками років. Гинуть дикі звірі та птахи.
Найкращий спосіб уникнути пожежі - це якісно провести профілактичні заходи. Тож, для посилення протипожежного захисту лісів та недопущення лісових пожеж працівниками Кам'янського лісгоспу вже проведено цілий ряд заходів. Створено мінералізовані смуги загальною протяжністю 30 кілометрів. Для покращення протипожежного захисту здійснено аналіз минулорічного пожежонебезпечного періоду та зроблено відповідні висновки. Здійснено заходи по ремонту та технічному обслуговуванню пожежної техніки. Перевірено та доукомплектовано всім необхідним інвентарем пункти зосередження пожежного інвентаря. Працівниками Капітанівського лісництва, для оперативного реагування на можливу пожежу, до початку пожежонебезпечного періоду було виготовлено пересувну протипожежну ємність обладнану помпою. Розроблено плани чергування та мобілізаційно-оперативні плани ліквідації лісових пожеж на території господарства. Встановлюються агітаційні протипожежні плакати, ведеться роз’яснювальна робота серед різних верств населення. Крім того на території лісового фонду підприємства здійснюються заходи щодо закриття несанкціоновано створених доріг в’їзду на територію насаджень з високим класом пожежної небезпеки, зокрема в соснові насадження на території Креселецького і Грушківського лісництв.
Державне підприємство «Кам’янське лісове господарство» звертається до громадян з проханням дотримуватися правил пожежної безпеки в лісах України. Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється розведення вогнищ в лісі, відвідування хвойні насадження при 5-му класі пожежної небезпеки. Надзвичайно небезпечно палити, кидати у лісі не загашені сірники, недопалки. Не можна випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лівого фонду та інших земельних ділянках, що розташовані близько до лісу у тому числі проводити сільськогосподарські пали, звалювати та спалювати у лісі сміття, будівельні рештки, побутові та горючі відходи тощо. 
Нагадуємо що згідно чинного законодавства України за знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до лісових пожеж, та поширення їх на значні площі, тягнуть за собою адміністративну відповідальність з накладанням штрафу на громадян в розмірі від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, на посадових осіб від тридцяти п’яти до шістдесяти неоподаткованих мінімумів громадян.

Адреса:

20801, Черкаська область, Кам'янський район, місто Кам'янка, вулиця Героїв Майдану, 8

Телефон:

+38 (047) 326-19-37

Електронна пошта:

office@remove-this.kamyankalis.gov.ua

Графік прийому

Верес Віталій Терентійович

Директор
ГРАФІК ПРИЙОМУ

понеділок 9.00 – 12.00

Борота Василь Іванович

Головний лісничий
ГРАФІК ПРИЙОМУ

вівторок 9.00 – 12.00