• Ми на Facebook
  • 3
    Клас пожежної небезпеки
  • Погода в Кам'янці, натисніть щоб переглянути детальніше
Наступна новина > < Попередня новина


У КАМ'ЯНСЬКОМУ ЛІСГОСПІ ВЖЕ СТВОРИЛИ 80 ГЕКТАРІВ ЛІСОВИХ КУЛЬТУР

27.03.2019 11:11 давність новини: 1 р.
В межах Кам'янського лісгоспу цієї весни буде заліснено 109 га площ – таке завдання цьогорічної лісокультурної кампанії по підприємству. З них на площі 86,1 га будуть створені лісові культури дуба звичайного – основної лісоутворюючої породи підприємства. Станом на сьогодні садіння лісу триває у всіх лісництвах і вже створено лісових культур на площі майже 80 гектарів – про це повідомив директор Кам'янського лісгоспу Віталій Верес.
Як зазначають у лісгоспі, цьогорічна лісокультурна кампанія досить складна. Хоч весна розпочалася рано, проте у грунті знаходиться багато вологи, а це ускладнило весь комплекс лісогосподарських робіт – важко викопувати сіянці у розсадниках, на деяких ділянках (особливо в ярах та низинах) лісові культури створюють у кілька «підходів». Проте саме наявністю вологи у грунті максимально намагаються скористатися у лісництвах, адже виконання посадкових робіт у найбільш стислі терміни забезпечить відмінну приживлюваність сіянців. Загалом у Кам'янському лісгоспі до весняної лісокультурної кампанії виростили понад 383 тис. шт. сіянців основних лісоутворюючих порід, в тому числі дуба звичайного – понад 240 тис. шт.
Як зазначає головний лісничий підприємства Василь Борота, ще одна особливість цьогорічної лісокультурної кампанії зумовлена високим врожаєм жолудя минулого року. Так, восени було зібрано майже 10 тонн жолудя. Кілька тонн висіяли в розсадники восени, частину насіння заклали на зберігання і зараз використовують для створення лісових культур шляхом посіву. Саме у такий спосіб буде створено половину лісових культур від запланованих об’ємів. Культури, створені методом посіву, важче доглядати у перший рік, адже сходи з’являються одночасно з трав’яною рослинністю. Проте в майбутньому таке насадження дає більш інтенсивний приріст та є стійкішим до несприятливих умов.
Також кам'янські лісівники планують створити плантації новорічних ялинок, висадивши 5400 хвойних сіянців на загальній площі 1,1 га.
Джерело: Черкаське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Адреса:

20801, Черкаська область, Кам'янський район, місто Кам'янка, вулиця Героїв Майдану, 8

Телефон:

+38 (047) 326-19-37

Електронна пошта:

office@remove-this.kamyankalis.gov.ua

Графік прийому

Верес Віталій Терентійович

Директор
ГРАФІК ПРИЙОМУ

понеділок 9.00 – 12.00

Борота Василь Іванович

Головний лісничий
ГРАФІК ПРИЙОМУ

вівторок 9.00 – 12.00