• Ми на Facebook
  • 3
    Клас пожежної небезпеки
  • Погода в Кам'янці, натисніть щоб переглянути детальніше
Наступна новина > < Попередня новина


ПРАЦІВНИКИ КАМ'ЯНСЬКОГО ДЕРЖЛІСГОСПУ ПРОТИ СТВОРЕННЯ ЄДИНОГО ПІДПРИЄМСТВА - МОНОПОЛІСТА

29.11.2017 14:02 давність новини: 2 р.
Автор:  Прес-служба ДП "Кам’янського лісгоспу"
Категорія: Загальні новини
    15 листопада ц.р. Кабінет Міністрів України з подачі Міністерства аграрної політики і продовольства кулуарно, в порушення власного ж регламенту, схвалив «Стратегію реформування лісового господарства на період до 2022 року», яка навіть не узгоджена з Держлісагентством, Мінфіном, Мінюстом, Мінекономрозвитку, Мінприроди. Окрім того, документ подається як такий, що не потребує громадського обговорення та не стосується соціально-трудової сфери і не впливає на ринок праці. Разом з тим документом передбачається створення «новоутвореного суб’єкта господарювання з корпоративними правами». 
    Цей документ викликав хвилю обурення серед працівників лісової галузі. Тож 20 листопада 2017 року в трудовому колективі ДП «Кам'янське лісове господарство» та підрозділах були проведені збори трудових колективів, на яких було розглянуто та обговорено «Стратегію реформування лісового господарства України на період до 2022 року».
    Розглянувши дану Стратегію весь трудовий колектив сприйняв її з обуренням, оскільки вона готувалась в повній секретності та ізоляції від суспільства, експертного середовища, громадських організацій та народних депутатів. Також дана стратегія не є прозорою та приймалась без обговорення. Прийняття даної реформи приведе до погіршення санітарного стану лісових насаджень та до фактичного знищення всієї галузі. Нова стратегія управління лісами передбачає створення окремої структури з корпоративними правами – певної акціонерної компанії. Передача повноважень щодо надання лісів для ведення лісового господарства з місцевого на центральний рівень не відповідає проголошеному загальнодержавному курсу децентралізації.
    Голова Профспілки трудового колективу 23 листопада 2017 р. взяв участь у Всеукраїнських зборах профактиву лісогосподарської галузі в місті Києві. На зборах активно проводилось вивчення та обговорення Стратегії. Всі делегати зборів одноголосно висловили свою стурбованість подальшою долею працівників підприємств, нехтуванням їх конституційних прав та можливою втратою підприємствами статусу юридичної особи. На зборах була прийнята Резолюція «щодо позиції профспілки у зв’язку із схваленням КМУ стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року», в якій основними питаннями є:
1. Відмінити рішення Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року «Щодо схвалення Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року». 
2. Взяти за основу проект «Стратегії розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року» розроблений фахівцями лісової галузі, міжнародних експертів та всіх зацікавлених сторін з подальшим доопрацюванням та широким обговоренням в суспільстві та узгодженням з галузевою Профспілкою.
3. Беззаперечної відмови від ідеї створення єдиного лісогосподарського підприємства (компанії), що може привести до ліквідації діючих лісогосподарських підприємств галузі.
4. Унеможливити приватизацію державних лісогосподарських підприємств або передачу їх у так звану «концесію». 
5. Звернутися до політичних партій, фракції яких є в парламенті, партій які сформували коаліцію, депутатів мажоритарних округів з вимогою зареєструвати поправку до бюджету наступного змісту:
- відновити фінансування бюджетної програми 2805060 «Ведення лісового і мисливського господарства, охорони і захисту лісів» на 2018 рік в сумі не менше 730 млн.грн., що складає 30% від потреби; 
- довести до відома трудових колективів інформацію про відмову підтримки даної пропозиції, при внесенні поправки та голосуванні бюджету в другому читанні, конкретними партіями та депутатами.
6. Передбачити пряме підпорядкування Держлісагентства Кабінету Міністрів України та виведення його з під координації Міністра аграрної політики та продовольства України.
7. При прийнятті Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» визначити Державне агентство лісових ресурсів України головним розпорядником бюджетних коштів.
8. Звернутися до КМУ з проханням терміново переглянути Закон України « Про оцінку впливу на довкілля», який фактично зупиняє всю промислову діяльність в Україні.
    28 листопада об 9-00 годині біля Черкаської ОДА та обласної Ради інженерно-технічні працівники, лісова охорона та робітники ДП «Кам`янське лісове господарство», разом з представниками всіх лісгоспів області та працівниками обласного управління лісового та мисливського господарства, взяли участь у проведенні мирного мітингу, на якому працівники галузі висловили своє обурення обставинами, які склалися в лісовій галузі та звернулися за підтримкою вимог лісівничої громадськості, щодо виваженого підходу до реформування лісогосподарської галузі до Голови Черкаської ОДА Ткаченка Ю.О. та голови обласної Ради Вельбівця О.І. 

Адреса:

20801, Черкаська область, Кам'янський район, місто Кам'янка, вулиця Героїв Майдану, 8

Телефон:

+38 (047) 326-19-37

Електронна пошта:

office@remove-this.kamyankalis.gov.ua

Графік прийому

Верес Віталій Терентійович

Директор
ГРАФІК ПРИЙОМУ

понеділок 9.00 – 12.00

Борота Василь Іванович

Головний лісничий
ГРАФІК ПРИЙОМУ

вівторок 9.00 – 12.00