• Ми на Facebook
  • Клас пожежної небезпеки
  • Погода в Кам'янці, натисніть щоб переглянути детальніше
Наступна новина > < Попередня новина


НА ЗЕМЛЯХ ЛІСОВОГО ФОНДУ ДП «КАМ’ЯНСЬКИЙ ЛІСГОСП» ЗНАЙШЛИ ТРИ ДІЛЯНКИ З РІДКІСНОЮ РОСЛИНОЮ

05.10.2021 10:34 давність новини: 2 р.
Міндовкілля України, КЕКЦ і Кам'янський лісгосп провели експедицію в ліс біля села Пастирське Черкаської області з проектування заказника для охорони рідкісного рослини - карликової бруслини.
Як пише КЕКЦ, карликова бруслина - сучасник мамонта і шерстистого носорога,  занесений до Червоної книги України. Це реліктова рослина така давня, що у неї вже, напевно, за словами екологів, немає сил цвісти - вона  розмножується тільки вегетативно.
"В Україні бруслини практично вже не залишилося. Остання значна популяція карликової бруслини, знайдена ще Пачоським в минулому столітті в Чорному лісі Кіровоградської області, і нещодавно знищена суцільний рубкою", - розповіли екологи.
Тому справжньою сенсацією стало знаходження трьох балок в лісі біля села Пастирське Черкаської області, де у великій кількості росте карликова бруслина. Певне, це найбільша популяція рослини в Україні, а, можливо, і в Європі, зазначають екологи-дослідники.
"Для організації тут заказника нами була днями організована спеціальна експедиція в ліс біля села Пастирське, в якій взяли участь представники Міндовкілля України та Кам'янського лісгоспу. Експедиція підтвердила наявність карликової бруслини у всіх трьох балках, і для його охорони було спроектовано створення заказника", - заявили у КЕКЦ.
Зараз працівниками ДП «Кам'янське лісове господарство» проводяться роботи щодо відведення в натурі ділянок, де зростає карликова бруслина. В подальшому на цих ділянках буде створено ботанічний заказник, що дасть змогу зберегти та примножити популяцію рідкісної рослини для нащадків.
Джерело: procherk.info

Адреса:

Телефон:

Електронна пошта:

office@remove-this.kamyankalis.gov.ua

Графік прийому