• Ми на Facebook
  • 3
    Клас пожежної небезпеки
  • Погода в Кам'янці, натисніть щоб переглянути детальніше
Наступна новина > < Попередня новина


КАМ'ЯНСЬКІ ЛІСІВНИКИ ВИСІВАЮТЬ ЖОЛУДЬ У ЛІСОВІ РОЗСАДНИКИ

25.10.2019 15:06 давність новини: 2 р.
Основною лісоутворюючою породою, яка зростає у лісових масивах Кам'янського лісгоспу, є дуб, тож значна увага традиційно приділяється заготівлі жолудів та вирощуванню сіянців дуба. Цьогоріч у лісництвах підприємства зібрано 6,5 тонн жолудів дуба звичайного.  Більшу частину від загальної кількості жолудів зібрали на постійних лісонасіннєвих ділянках.
Відтак  у Кам'янському лісгоспі  вже розпочали роботи з посіву жолудя у лісові розсадники. Виключно осінній посів практикують протягом останніх п'ятнадцяти років на підприємстві – саме у такий спосіб вирощують відмінні сіянці для лісовідновлення.
Більшість із зібраних жолудів заплановано висіяти у лісові розсадники ­- це насіння вже пройшло передпосівну обробку. Решта жолудів зберігатимуться у відповідних умовах, а навесні будуть використані при створенні лісових культур.
Однією з переваг осіннього посіву лісорозсадників є те, що саме у такий спосіб вдається все встигнути у досить стислі весняні агротехнічні терміни та виростити якісний посадматеріал. Грунти у лісництвах ДП «Кам'янське лісове господарство» переважно важкі й довго просихають,  тож лісівники не переймаються питанням посіву лісових розсадників навесні, а вчасно виконують усі інші лісокультурні роботи.
Аби убезпечити посіви від можливого вимерзання, практикують мульчування.  Усі лісові розсадники в лісництвах огороджені парканами – це дозволяє захистити сіянці дуба від пошкодження дикими кабанами.
Днями лісовий розсадник Тимошівського лісництва відвідали третьокласники Кам'янської школи №2, а лісівники продемонстрували дітлахам з чого народжується ліс.
За словами вчительки початкових класів Нелі Гарнаги-Гудкової, такий лісівничий урок на свіжому повітрі надзвичайно сподобався школярам. А найбільше сподобалося те, що діти долучилися до доброї справи, адже разом з лісівниками висівали жолуді та зробили свій вклад у майбутнє лісів Кам'янщини.

Адреса:

20801, Черкаська область, Кам'янський район, місто Кам'янка, вулиця Героїв Майдану, 8

Телефон:

+38 (047) 326-19-37

Електронна пошта:

office@remove-this.kamyankalis.gov.ua

Графік прийому

Верес Віталій Терентійович

Директор
ГРАФІК ПРИЙОМУ

понеділок 9.00 – 12.00

Борота Василь Іванович

Головний лісничий
ГРАФІК ПРИЙОМУ

вівторок 9.00 – 12.00