• Ми на Facebook
  • Клас пожежної небезпеки
  • Погода в Кам'янці, натисніть щоб переглянути детальніше
Наступна новина > < Попередня новина


КАМ'ЯНСЬКІ ЛІСІВНИКИ ВИСІВАЮТЬ ЖОЛУДЬ У ЛІСОВІ РОЗСАДНИКИ

10.11.2020 15:17 давність новини: 2 р.
Основною лісоутворюючою породою, яка зростає у лісових масивах Кам'янського лісгоспу, є дуб звичайний, тож особлива увага традиційно приділяється заготівлі жолудів та вирощуванню сіянців дуба.
Цьогоріч цей напрямок роботи викликав хвилювання у лісівників через неврожай жолудя. Несприятливі погодні умови, посуха призвели до того, що велика кількість жолудя обсипалась ще до моменту дозрівання. Та й загалом, як свідчить лісівнича практика, хороший врожай жолудя спостерігається раз у чотири-п'ять років.
Проте необхідну кількість жолудів кам'янським лісівникам таки вдалося заготовити. Переважну більшість жолудів зібрали на постійних лісонасіннєвих ділянках. Закуповували також у місцевого населення у прилеглих до лісгоспу районах Черкаської та Кіровоградської області. Загалом заготовлено 4800 кілограмів жолудя дуба звичайного – цього цілком достатньо для забезпечення потреб підприємства.
«Відбирали жолуді за допомогою методу флотації, який дозволяє виокремити здорове насіння від зіпсованого. У ємності з водою засипали жолуді: якісні – тонуть, а пошкоджені – спливають на поверхню води», – пояснив головний лісничий Кам'янського лісгоспу Василь Борота.
Також повідомив Василь Борота, що у лісових розсадниках усіх чотирьох лісництв вже почали висівати жолудь. Виключно осінній посів практикують протягом останніх п'ятнадцяти років на підприємстві – саме у такий спосіб вирощують відмінні сіянці для лісовідновлення. Лише невелика частина зібраного лісового насіння  буде закладена на зимове зберігання при настанні сприятливих погодних умов.
Однією з переваг осіннього посіву лісорозсадників є те, що саме у такий спосіб вдається все встигнути у досить стислі весняні агротехнічні терміни та виростити якісний посадматеріал. Грунти у лісництвах ДП «Кам'янське лісове господарство» переважно важкі й довго просихають,  тож лісівники не переймаються питанням посіву лісових розсадників навесні, а вчасно виконують усі інші лісокультурні роботи.
Аби убезпечити посіви від можливого пересихання, вимерзання, практикують мульчування.  Усі лісові розсадники в лісництвах огороджені парканами – це дозволяє захистити сіянці дуба від пошкодження дикими кабанами.

Адреса:

Телефон:

Електронна пошта:

office@remove-this.kamyankalis.gov.ua

Графік прийому