• Ми на Facebook
  • 3
    Клас пожежної небезпеки
  • Погода в Кам'янці, натисніть щоб переглянути детальніше
Наступна новина > < Попередня новина


ЯЛИНКОВА КАМПАНІЯ 2018

19.12.2017 11:52 давність новини: 2 р.
Автор:  Прес-служба ДП "Кам’янського лісгоспу"
Розпочався перший місяць зими, незабаром розпочнуться Новорічно-Різдвяні свята. За традицією у кожній хаті з’явиться ялинка, яка здавна стала невід’ємним атрибутом новорічних свят. Звичайно - це радість, подарунки, та колядки.
Разом із цим працівниками ДП «Кам’янського лісгоспу» розпочата кампанія з охорони хвойних насаджень та підготовки до новорічних свят. Ялинкове «браконьєрство», тобто самовільні рубки - досить поширене явище. В одних випадках люди вирубують у лісі молоді деревця, в інших, коли поблизу немає молодих посадок, залазять на дорослі дерева і відпилюють їм верхівки. У варварських випадках горе-лісоруби пиляють дорослі дерева лише для того, щоб коли вони впадуть - відокремити від них симпатичну верхівку. Напередодні зимових свят ми мусимо добре подумати над тим, чи варто їх нищити. Адже недешево обходиться природі наше новорічне свято. Пам’ятаймо: щоб ялинка виросла до висоти півтора-два метри потрібно десять-п’ятнадцять років. Для запобігання проявам браконьєрства напередодні новорічних свят ДП «Кам’янський лісгосп» спільно з Кам’янським відділом поліції проводять операцію «Новорічна ялинка», згідно з якою проводять посилену охорону хвойних лісових насаджень. В обов'язки рейдових бригад входить затримання порушників і складання протоколів відносно нелегальних заготівників ялинок. Але основним завданням все ж таки є попередження самовільних рубок. Нагадуємо, що за самовільні рубки передбачається накладення адміністративних штрафів у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Розмір збитку, нанесеного в результаті самовільної рубки, розраховується відповідно до товщини стовбура зрубаного дерева та у грудні-січні збільшується утричі, якщо ялинка знищена на землях лісового фонду. Отже, мінімальний штраф складає мінімум 85 грн., збиток - мінімум 399 грн., а ціна такої ялинки для лісопорушника починатиметься від 484 грн. Звичайно, ніякі адміністративні стягнення не будуть ефективні, якщо кожний з нас не зрозуміє сам факт шкоди, нанесений навколишньому природному середовищу при незаконних рубках дерев. До речі, у передсвяткові дні не буде проблеми на законних підставах придбати хвойну красуню. Тож для тих, хто все-таки не змінює традиціям і надає перевагу живій зеленій красуні, лісівники «Камянського лісгоспу» на спеціально створених для вирощування новорічних ялинок плантаціях площею понад 12 га виростили достатню їх кількість, аби забезпечити потреби населення в повній мірі. Реалізація новорічних ялинок буде проводиться на ялинковому базарі біля контори лісгоспу за адресою м. Кам’янки вул. Героїв Майдану 8 та лісництвах підприємства за адресою с. Грушівка вул. Лісова 27 та с. Тимошівка вул. Дмитра Коломійця 25. Ціни на них не змінилися у порівняні з попереднім роком і становитимуть від 40-ка гривень. Вартість традиційно буде залежати від висоти та якості дерева. За додатковою інформацією щодо придбання новорічної ялики можна звернутися за телефоном (07432) 6-16-02. Для запобігання незаконним вирубкам і контролю за продажем усі новорічні дерева будуть марковані спеціальними бирками. Ці бирки зі штрих-кодами дадуть інформацію, у якому лісництві була вирощена ялинка, та який підрозділ її продав. 
З метою бережного ставлення до зелених насаджень в період новорічної компанії 2018 року лісгоспом буде проводитися акція «збережи життя ялинці», в рамках якої покупцям буде запропоновано купити новорічні ялинки в горщиках, які стануть не лише окрасою свята, але й сприяють збереженню навколишнього середовища. Навесні таку ялинку можна буде висадити у відкритий ґрунт. 
Пам’ятайте: купуючи ялинки без бирки зі штрих-кодом ви тим самим підтримуєте губителів природи!

Адреса:

20801, Черкаська область, Кам'янський район, місто Кам'янка, вулиця Героїв Майдану, 8

Телефон:

+38 (047) 326-19-37

Електронна пошта:

office@remove-this.kamyankalis.gov.ua

Графік прийому

Верес Віталій Терентійович

Директор
ГРАФІК ПРИЙОМУ

понеділок 9.00 – 12.00

Борота Василь Іванович

Головний лісничий
ГРАФІК ПРИЙОМУ

вівторок 9.00 – 12.00