• Ми на Facebook
  • Клас пожежної небезпеки
  • Погода в Кам'янці, натисніть щоб переглянути детальніше
Наступна новина > < Попередня новина


ГОЛОВНИЙ ЛІСІВНИК ЧЕРКАЩИНИ ОЛЕКСАНДР ДЗЮБЕНКО ЗАКЛИКАВ ДОЛУЧИТИСЯ ДО ПРОГРАМИ «ЗЕЛЕНА КРАЇНА» ТА АКЦІЇ «СТВОРЮЄМО ЛІСИ РАЗОМ»

24.09.2021 16:43 давність новини: 1 р.
22 вересня на пресконференції начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко розповів про реалізацію програми Президента України «Зелена країна» та Всеукраїнської акції Держлісагентства «Створюємо ліси разом».
У рамках програми Президента за три роки в Україні буде висаджено 1 мільярд нових дерев, за 10 років планується збільшення площ нових лісів на 1 мільйон гектарів.
«Оголошуємо про старт програми «Зелена країна» на Черкащині. У цьому році основні заходи з реалізації програми та акції «Створюємо ліси разом»  відбуватимуться з 1 жовтня і триватимуть до 30 листопада, відповідно до сприятливих погодних умов для висаджування дерев, сіянців та саджанців. На офіційному сайті Управління «Ліси Черкащини» та соцмережах будуть опубліковані контакти відповідальних осіб по всіх десяти держлісгоспах, до яких потрібно звертатися при бажанні висаджувати ліс разом із лісівниками», – зазначив Олександр Дзюбенко.
Цьогоріч громадська акція з висаджування лісів відбудеться у дещо новому форматі. На спеціальному сайті, який вже доступний за посиланням zelenakraina.gov.ua, кожна людина зможе відслідкувати хід висадки лісу в усіх регіонах. Крім того, будь-хто зможе долучитися до масштабної еко-ініціативи і висадити ліс. Для цього потрібно заповнити спеціальну форму реєстрації на участь в акції «Створюємо ліси разом». Під час висадки лісівники нададуть садивний матеріал і проведуть майстер-класи із  садіння лісу.
«Запрошуємо приєднатися до висаджування дерев кожного жителя області, об’єднані територіальні громади та усіх лісокористувачів. Вже традиційно до наших лісівничих акцій долучаються тисячі жителів області. Так, у рамках акції «Створюємо ліси разом» навесні  разом з лісівниками ліс висаджували понад 5 тисяч представників громадськості, органів місцевого самоврядування, школярів та студентів – разом висадили понад 70 гектарів лісів. Схожі заходи проводимо щороку і сподіваємося, що цієї осені  акція пройде ще більш активно», – наголосив Олександр Дзюбенко.
Головний лісівник Черкащини додав, що  кожен бажаючий може висадити дерева самостійно і прикріпити дані (з фото) на сайті у окремому розділі. Якщо ж немає змоги висаджувати дерева, то лісівники можуть це зробити за вас – обирайте область, де хочете, щоб  висадили ліс, робіть  благодійний внесок – 50 гривень за одне висаджене дерево. Лісівники висадять дерева безкоштовно. А сплачені вами кошти одразу будуть перераховані на користь підопічних фонду “Таблеточки”, який вже 10 років допомагає онкохворим дітям.
Довідково:
Лісогосподарські підприємства, діяльність яких координується Черкаським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, весною 2021 року створили лісові культури на площі 1023,1 га з них 5,3 га лісорозведення. Природнє поновлення весною 2021 року відбулося на площі 69 га. Всього відтворення лісів весною 2021 року відбулося на площі 1092,1
Восени 2021 року планується провести відтворення лісів на площі 129,3 га з них лісовідновлення складає 19,1 га, лісорозведення (нові ліси) 44,9 га, природне поновлення 65,3 га.
Лісовідтворення за 2021 буде становити  понад 1220  га.
Лісові розсадники у 2021 році закладені на площі 14,6 га, що в майбутньому дасть змогу отримати близько 8 млн штук стандартних сіянців – такої кількості достатньо для проведення робіт з лісовідтворення у 2022 році. Для задоволення потреб населення в декоративному посадковому матеріалі вирощується близько 150 тис. штук сіянців та саджанців декоративних порід (туя, самшит, ялівець, барбарис, фундук, спірея та інші).
З метою створення високопродуктивних лісових насаджень, активно проводиться робота зі створення лісових культур сіянцями із закритою кореневою системою, всього у 2021 році планується отримати 228,8 тис. штук таких сіянців, а саме сіянців сосни звичайної – 1200 штук, сіянців дуба – 202400 штук, модрини – 17900 штук, ялини – 1300 штук, сосни Палласа – 6000 штук. Як показує практика, приживлюваність лісових культур, створених такими сіянцями, вища ніж при використанні сіянців з відкритою кореневою системою,  Також така технологія дозволяє проводити роботи зі створення та доповнення лісових культур у меншій залежності від погодніх умов.
Враховуючи специфіку кожної конкретної лісокультурної площі, спеціалістами держлісгоспів ухвалюються рішення щодо створення лісових культур різними способами, а саме: на деяких ділянках, при відсутності загрози знищення дикими тваринами, доцільно проводити посів, в інших випадках лісові культури створюються механізованим способом або за допомогою меча Колєсова.
Головні лісоутворюючі породи, що висаджують у держлісгоспах, – це сосна звичайна, дуб, клен, ясен, липа, ялина та інші.
З метою виконання Указу Президента України від 07.06.2021 №228/2021 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів» активно проводиться робота по підбору ділянок для лісорозведення, тобто створення лісів на тих землях де раніше лісу не було, такі ділянки підбираються як на землях держлісгоспів, так і на землях об’єднаних територіальних громад, з керівництвом яких ведеться активна робота в цьому напрямку.
Джерело: ЧОУЛМГ

Адреса:

Телефон:

Електронна пошта:

office@remove-this.kamyankalis.gov.ua

Графік прийому