• Ми на Facebook
  • 3
    Клас пожежної небезпеки
  • Погода в Кам'янці, натисніть щоб переглянути детальніше
Наступна новина > < Попередня новина


ГОЛОВНІ ЛІСНИЧІ ВИВЧАЛИ ДОСВІД КАМ'ЯНСЬКОГО ЛІСГОСПУ В СПРАВІ МЕХАНІЗОВАНИХ ДОГЛЯДІВ ЗА ЛІСОВИМИ КУЛЬТУРАМИ

08.11.2019 11:16 давність новини: 242 дн.
Днями  у Кам'янському лісггоспі відбулася виробнича нарада під керівництвом першого заступника начальника управління Анатолія Рутенка. Учасники наради – головні лісничі держлісгоспів Черкащини – вивчали досвід кам'янських лісівників у питанні механізації доглядів за лісовими культурами та рубок в молодняках з використанням мульчера лісового.
Молотковий роторний мульчер Cancela TFS-200 на підприємстві придбали  на початку цього року, з метою оптимізації та здешевлення робіт з догляду за молодими насадженнями.  Безпосередньо роботу мульчера учасники наради оглянули на лісових об'єктах Грушківського лісництва.
Як зазначив головний лісничий Кам'янського лісгоспу Василь Борота, загалом по підприємству обліковується  732 гектари незімкнених лісових культур  та 2863 гектари молодняків віком до 20-ти років, які потребують здійснення освітлення  та постійних доглядів.  А це трудомісткий та досить витратний процес – раніше його здійснювали за допомогою кущорізів.  Нова ж техніка, в агрегаті з трактором білоруського виробництва, досить швидко та якісно  дозволяє звільнити міжряддя у лісових культурах від деревної, чагарникової рослинності та бур'янів. І одночасно перебиває усі ці рештки фактично на подрібнену мульчу.
Тож протягом  року мульчер  працював у всіх структурних підрозділах лісгоспу і виконав практично  усі необхідні роботи з освітлення та прочищення лісових насаджень.  Як зазначили у лісгоспі, одного  такого агрегата  повністю достатньо.  А ще досить важливим є фактор професійності тракториста.  Єдиним виключенням у роботі мульчера можуть  бути ті лісові культури, які зростають на горбистому рельєфі, проте це невеликий відсоток у загальній кількості по підприємству.  У таких лісових насадженнях освітлення й прочищення і надалі будуть здійснювати за допомогою кущорізів.
Наразі у лісгоспі вже відчули значну економію  коштів,  адже у такий спосіб вдалося підвищити продуктивність та відійти від ручної праці у виконанні вищезазначених робіт. Окрім основної задачі, покладеної на агрегат, за потреби  його задіюють  для виконання інших лісогосподарських робіт, зокрема, – очищення від деревної порослі узбіч лісових доріг, територій навколо лісорозсадників та інше.
У ході наради учасники оглянули прилеглу територію Грушківського лісництва, обговорили ряд інших виробничих напрямків, зокрема, посилення рейдової роботи у боротьбі з порушниками правил полювання, підготовку до ялинкової кампанії.
ВІДЕО ПРО ТЕ, ЯК ПРАЦЮЄ МУЛЬЧЕР, МОЖНА  ПЕРЕГЛЯНУТИ ТУТ.

Адреса:

20801, Черкаська область, Кам'янський район, місто Кам'янка, вулиця Героїв Майдану, 8

Телефон:

+38 (047) 326-19-37

Електронна пошта:

office@remove-this.kamyankalis.gov.ua

Графік прийому

Верес Віталій Терентійович

Директор
ГРАФІК ПРИЙОМУ

понеділок 9.00 – 12.00

Борота Василь Іванович

Головний лісничий
ГРАФІК ПРИЙОМУ

вівторок 9.00 – 12.00